Ella Vișan A plecat singură

Concurent (cuplu) · Sezon 9 (2025)

Ella Vișan

Partener: Andrei Lemnaru

Rol
Concurent (cuplu)
Gen
Feminin
Vârstă la emisiune
27 ani
Origine
Marea Britanie (stabiliți acolo)
Rezultat bonfire
A plecat singură

Povestea în emisiune

S-au cunoscut la locul de muncă din Marea Britanie. Ea – social media manager; el – antreprenor. Împreună de 3,5 ani, logodiți, cu nunta planificată. Pe insulă, Ella a căzut în plasa ispitei Teo Costache – 'mai mult decât o simplă atracție, s-a ajuns până la capăt'. Au plecat separat. Ulterior, Ella a intrat în relație cu Răzvan Kovacs (fostul concurent din sezonul 7, recent…

Vezi profilul cuplului →

Întrebări frecvente despre Ella Vișan

Cine este Ella Vișan de la Insula Iubirii?

Ella Vișan este un concurent (cuplu) la Insula Iubirii, sezonul 9 (2025), filmat în Phuket, Thailanda. S-au cunoscut la locul de muncă din Marea Britanie. Ea – social media manager; el – antreprenor. Împreună de 3,5 ani, logodiți, cu nunta planificată. Pe insulă, Ella a căzut în plasa ispitei Teo Costache – 'mai mult decât o simplă atracție, s-a ajuns până la capăt'. Au plecat sep…

Câți ani are Ella Vișan?

Ella Vișan avea 27 ani la momentul participării în sezonul 9 al emisiunii Insula Iubirii (2025).

Cu ce se ocupă Ella Vișan?

Ella Vișan este social media manager.

De unde este Ella Vișan?

Ella Vișan este din Marea Britanie (stabiliți acolo).

Cu cine a participat Ella Vișan la Insula Iubirii?

Ella Vișan a participat în sezonul 9 alături de partenerul/partenera Andrei Lemnaru, formând unul dintre cuplurile care și-au testat relația pe insulă.

Ce decizie a luat Ella Vișan la focul de tabără (bonfire)?

La finalul sezonului 9, Ella Vișan și Andrei Lemnaru au avut rezultatul: A plecat singură.

Ce face Ella Vișan după Insula Iubirii?

Ella și Andrei au plecat separat de pe insulă. Ulterior, Ella a intrat în relație cu Răzvan Kovacs (fost concurent sezon 7).

În ce sezon a apărut Ella Vișan la Insula Iubirii?

Ella Vișan a participat în sezonul 9 al emisiunii Insula Iubirii, difuzat în 2025 pe Antena 1. Filmările au avut loc în Phuket, Thailanda.